Opakowania VCI, czyli idealny sposób na zabezpieczenie metalowych przedmiotów przed korozją

Opakowania VCI, czyli idealny sposób na zabezpieczenie metalowych przedmiotów przed korozją

20 kwietnia 2021 Wyłącz przez codeengineers

Opakowania VCI służą do zabezpieczania metalowych elementów przed korozją oraz działaniem negatywnych czynników środowiska. Zastosowanie VCI, które uwalniają się z powierzchni opakowania, pozwala na bezpieczny transport oraz długie magazynowanie metalowych elementów.

Opakowania VCI – kiedy warto je stosować

Korozja to proces powolnego niszczenia materiałów, zachodzący na ich powierzchni. Szacuje się, że rdza niszczy rocznie nawet 25 milionów ton stali na świecie i przynosi ogromne straty. Odpowiedzialnym czynnikiem za powstawanie korozji metali podczas transportu i magazynowania jest głównie wilgoć, ale nie tylko. To również resztki środków produkcyjnych czy zanieczyszczenia środowiskowe. Odpowiednie zabezpieczenie i magazynowanie elementów metalowych jest więc bardzo istotne.

Tradycyjne metody zabezpieczenia metali przed rdzą, takie jak galwanizowanie, powlekanie, pokrywanie ich specjalnymi farbami czy smarami, zazwyczaj są kosztowne oraz pracochłonne. Poza tym tak zabezpieczone elementy wymagają późniejszego oczyszczenia i odtłuszczenia przed ich użyciem. Mało tego, smary i oleje techniczne mogą być szkodliwe dla środowiska.

Dzięki specjalnym opakowaniom antykorozyjnym zawierającym VCI można wyeliminować większość tych problemów, dlatego bardzo chętnie stosuje się je tam, gdzie mamy do czynienia z metalowymi przedmiotami. Są one idealnym zabezpieczeniem na czas magazynowania, jak i transportu części metalowych, dlatego bardzo chętnie wykorzystywane są w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, a nawet i wojskowym oraz przy produkcji różnego rodzaju maszyn.

 

Popularne tagi: inhibitory korozji , lotne inhibitory korozji , pochłaniacze wilgoci , olej antykorozyjny , preparat antykorozyjny , powłoki antykorozyjne , powłoka antykorozyjna , odrdzewiacz

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
VCI

Dojazd:

codeengineers
Ostatnio opublikowane przez codeengineers (zobacz wszystkie)